Починаючи з ранього віку будь-яка дитина починає сприймати навколишній світ як самостійна особистість. З цього моменту, якщо є можливість, то бажано надати йому свою дитячу кімнату. Звичайно, заставленна вона повина дитячими меблями.

Меблі для самих маленьких, як правило, виготовляються з екологічно чистих і зручних матеріалів. Особливе місце серед елементів меблів для дитини займають дитячі ліжка. Прийнято, наприклад, щоб дитячі ліжечка комплектувалися особливими пристосуваннями для стійкості. Стінки у ліжечка можна опустити при необхідності.
Існують деякі загальні принципи до вибору меблів:

Наприклад, дитячі ліжка зазвичай роблять досить легкими, щоб дитина могла вільно при бажанні їх пересунути. Зустрічаються ярусні дворівневі варіанти, у вигляді шафи, кушетки або матраца. У той же час дитячі ліжечка для зовсім маленьких повинні бути надійні, щоб не втратити стійкість і випадково не перекинутися. Виробники меблів випускають дитячі ліжка з твердих порід дерева, оскільки дитячі меблі, наприклад із сосни, досить швидко покриються подряпинами і вм’ятинами адже діти досить рухливі і часто не звертають увагу на навколишнє оточення. Звичайно, дитячі меблі повинні володіти ергономічними характеристиками, оскільки дитина швидко розвивається і йому необхідний простір для діяльності.

Дитячі ліжка можна купити двоярусні або ліжко-горище. Особливо це буде корисно, якщо у Вас два або більше дітей при обмеженому просторі в дитячій кімнаті. Треба пам’ятати, що ліжечка або манежі для малюків повинні добре провітрюватися і при цьому висота стінок дитячого ліжечка повинна бути такою, щоб маля випадково не впало.

Кольори для дитячої кімнати потрібно підбирати яскраві і красиві. Як варіант можна використовувати меблі-трансформери, дитячі меблі, які будуть «рости» разом з дитиною. Крім того, існують так звані модульні дитячі меблі, кожен елемент яких будь то ліжко або стіл можна купити і використовувати як разом в наборі, так і незалежно.

На ринку представлені також абсолютно м’які безкаркасні меблі. Вони особливо хороші тим, що в них не існує гострих кутів і дитина не зможе вдаритися об тверді елементи під час гри або пересування по кімнаті. Адже не секрет, що хлопчики і дівчатка дуже рухливі в такому віці і їм просто необхідний життий простір для ігор і фізичного розвитку. Меблі для підлітків, як правило, підбираються на виріст, щоб не довелося кожен рік купувати нове дитяче ліжко. Хоча звичайно дитячі меблі – це окрема стаття витрат, які треба передбачити в сімейному бюджеті.

Дизайном дитячої кімнати треба звичайно займатися особливо ретельно. Кольори треба підбирати веселі та яскраві, щоб радували око і піднімали настрій. Адже дитина буде проводити там більшу частину свого часу. Ліжечка з балдахіном можуть бути на дугоподібних опорах маятника, що дозволяютимуть покачати дитини. Звичайно, при цьому, вони забезпечуються спеціальними фіксаторами для стійкості. Взагалі дитячі меблі треба підбирати так щоб вони радували і Вас і Вашу дитину.

Якщо можливо, дитяче ліжко бажано вибирати разом з дитиною.

Залишити відповідь